Tato stránka využívá soubory cookies. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s jejich použitím. Informace o využití cookies.

+420 777 588 084  (Po - Pá: 8:00 - 18:00)

Domluvit prohlídku domu 

O developerském projektu „RD - Slovanská“

Projekt zahrnuje výstavbu 16 nízkoenergetických rodinných domů se zahradou. Jedná se o zděné stavby z pórobetonových tvárnic (Ytong) s kontaktním zateplením, stropní konstrukce a krov bude dřevěný, střešní krytina z poplastovaného plechu. Dispozice domů jsou velkorysé 4+kk s jídelnou + technická místnost. Domy jsou efektně rozděleny na klidovou a denní část. Realizace domů bude včetně dokončených interiérů (možnost vlastního výběru dekorů) bez kuchyňské linky. Terénní úpravy budou dokončeny včetně zpevněných ploch kolem domů a nekrytého parkovacího místa. Domy budou napojeny na všechny IS - přípojka vody, splaškové kanalizace, přípojka elektro + fotovoltaiky. Plastová okna s izolačním trojsklem. Díky fotovoltaice (s přípravou na bateriové úložiště) a rekuperaci budou náklady na provoz domů minimální. Příjezd k domům bude zajištěn spoluvlastnickým podílem na společné komunikaci. Realizace staveb byla již zahájena.

Developerský projekt je situován v rezidentní části obce Bohumín - Záblatí vzdálený od centra zhruba 4 km. Záblatí je klidná lokalita na rozhraní Dolní Lutyně, Skřečoně a Rychvaldu, udržuje si osobitý venkovský ráz a tvoří dnes svérázné předměstí Bohumína s výbornou dopravní dostupností všemi směry. V Záblatí najdete veškerou základní občanskou vybavenost (MŠ, ZŠ, obchod, pošta, restaurace, TJ Sokol, BUS), úplnou pak v Bohumíně. Nedaleko pozemků se nalézá dětské i fotbalové hřiště a taktéž les s cyklotrasou. Lokalita nabízí skvělou dojezdovou vzdálenost do větších okolních měst - Ostrava (centrum - 12 km), Rychvald (centrum - 2,6 km), Orlová (centrum - 8 km).

Výstavbu rodinných domů zajišťuje stavební firma C.S. - ENERGO s.r.o., prodej RD s pozemky zajišťuje společnost REFINA s.r.o., která Vás ráda developerským projektem provede a zodpoví jakékoliv dotazy. Cestu k financování najdeme společně s našimi finančními specialisty.

Nepromarněte svou příležitost na bydlení ve velmi atraktivní lokalitě kousek od Ostravy a kontaktujte nás pro více informací a prohlídku domu.

Typ rodinného domu

V rámci developerského projektu je ve výstavbě 16 totožných rodinných domů. Více informací o půdorysu, výměře, vybavení, interiéru i exteriéru domu naleznete na detailu rodinného domu.

Situační rozdělení pozemků

Bližší informace k jednotlivým pozemkům k prodeji naleznete níže:

Umístění pozemků
OznačeníKatastrRozlohaTermínCenaStav
RD + pozemek 011313/17613 m22. fázeod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 021313/18613 m22. fázeod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 031313/19623 m22. fázeod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 041313/20563 m22. fázeod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 051313/21550 m21. fázeod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 061313/22562 m21. fáze---rezervace
RD + pozemek 071313/23553 m21. fázeod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 081313/24550 m21. fázeod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 091313/25748 m2v přípravěod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 101313/26745 m2v přípravěod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 111313/27747 m2v přípravěod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 121313/28749 m2v přípravěod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 131313/29639 m2v přípravěod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 141313/30639 m2v přípravěod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 151313/31641 m2v přípravěod 6,5 mil.k prodeji
RD + pozemek 161313/32639 m2v přípravěod 6,5 mil.k prodeji

Fáze 1. - výstavba 16 rodinných domů

V galerii níže můžete shlédnout několik fotek původního pozemku a první fáze projektu. Jedná se konkrétně o pozemky 05-08.

Lokalita

Záblatí, je třetí největší městskou částí Bohumína (okres Karviná) zasazené do malebné přírody. Žije zde přibližně 2200 obyvatel. Do jednotného Bohumína bylo integrováno v roce 1974. Území však bylo osídleno slovanským obyvatelstvem již od roku 1229 a jeho katastrem kráčela historie. Svědčí o tom nejen archeologická naleziště Na Pískách a Na Úvoze z doby kamenné i z osídlení Moravské brány.

Občanská vybavenost

V Záblatí najdete veškerou základní občanskou vybavenost (MŠ, ZŠ, obchod, pošta, restaurace, TJ Sokol, BUS), úplnou pak v Bohumíně.

Mateřské a základní školy, knihovny

V blízkosti jsou dostupné mateřské i základní školy s rodinným zázemím, které pořádají společné akce pro všechny věkové kategorie. Děti tak mají možnost se spřátelit již od útlého věku. Od páté třídy je v lokalitě Bohumína / Skřečoně / Rychvaldu na výběr z 10 devítiletých škol.

Sokolovna

T.J. Sokol v Bohumíně - tj-sokol-zablati.cz - Záblatí zahrnuje restauraci i zázemí pro kulturní a sportovní aktivity jako např. stolní tenis, badminton, florbal, tabata pro ženy a jiné.

Fotbalový klub Slovan

FK Slovan - fkslovanzablati.cz - fotbalové mužstvo, dětí, dorostu i dospělých. Pro občany Záblatí jde o Srdce všech aktivit a bylo i námětem pro určení ulice, na které vznikne tento developerský projekt, tedy Slovanská.

Dobrovolný hasičský sbor

Hasičí Záblatí - sdhzablati.wz.cz - hasičský sbor pořádá celoroční program pro děti.

Dopravní dostupnost

Obec se nachází v lokalitě s velmi dobrou dopravní dostupností. Jsou zde dostupné jak meziměstské autobusové linky, tak doprava vlakem.

Vlaková doprava

Ve středu obce se nachází železniční stanice s přímým vlakovým spojením do Ostravy a taktéž jsou zde dostupné spoje mezinárodní.

 • Ostrava
 • Bohumín
 • Karviná

Doprava autem

Osobní přepravou je možné ve velmi rychle napojit na dálnici D1.

 • Dálníce D1 - 4,7 km

Do 20 minut je možné se dopravit do jedné z blízkých lokalit:

 • Ostrava - 12,5 km
 • Rychvald - 2,6 km
 • Orlová - 8,1 km
 • Chałupki - 9 km

Autobusová doprava

Nedaleko pozemků (300m) jsou umístěny autobusové zastávky s linkami:

 • 23 - Ostrava - Hranečník / Bohumín - Záblatí střed
 • 453 - Bohumín / Havířov
 • 546 - Bohumín / Karviná
 • 557, 558 - Bohumín / Orlová
 • 566 - Bohumín / Nový Bohumín

Cyklotrasy

Pozemky se nacházejí nedaleko značené cyklotrasy vedoucí jedním směrem na Ostravu a druhým pak do Starého Bohumína a dále do Polska.

Volnočasové aktivity

V lokalitě je nespočet možností volnočasových aktivit. Svým umístěním je možno v těsné blízkosti vyjít na procházky kolem „Záblackých stavů“. Překvapí okolí a příroda – není náhodou, že právě Záblatí je nejvyhledávanější lokalitou pro mladé rodiny z okolí Ostravy.

Na území obce leží také Kališovo jezero, Vrbické jezero, letní i klasické kino, minigolf, sportovní hala, krytý bazén, park Petra Bezruče a mnoho dalšího.

Díky velmi výhodného umístění města je možné se z vlakového nádraží vypravit na výlety všemi směry - do Beskyd, do Polska i na Slovensko.

Zajímavá místa v okolí

Meandrující řeka Odra, která protéká Bohumínem, se postarala už o nejedno překvapení. Milovníci přírody si tedy procházkou po jejích březích určitě přijdou Tyto výjimečné meandry začínají u hraničního přechodu Bohumín-Chalupki a vinou se širokou říční nivou v délce 7 km až k soutoku Odry s Olší. Území pravého břehu řeky Odry s Kališovými jezery a mokřady slepých ramen od severního okraje Starého Bohumína po soutok Odry a Olše jsou jedinečná nejen svou významnou faunou, ale také flórou. Proto byla tato oblast zahrnuta do národních seznamů oblastí zvláštní ochrany jako „Meandry dolní Odry“ a byla vyhlášena jako chráněná přírodní památka.

Zelené zastavení v každodenním shonu nabízí nejen místním, ale také turistům park Petra Bezruče v samotném centru Bohumína.

Původně se jednalo o park anglický, ten se však v průběhu dvou světových válek změnil až do dnešní podoby. I nadále však park zůstává bohumínským skvostem kvůli rozmanitému výskytu dřevin.

K parku přiléhají tenisové kurty, dvě fotbalová hřiště, areál pro děti Hobby park a letní kino a amfiteátr se zahradním občerstvením. Na park přirozeně navazuje rozvíjející se sportovní a odpočinkový areál.

Nejen přírodní zajímavosti, ale také poloha města na samé hranici s Polskem a pestrá nabídka volnočasových, sportovních, kulturních i dalších aktivit dělá z dříve jen průmyslového města turisticky atraktivní místo, kde je dostatek možností pro smysluplné využití volného času. To je také důvod, proč do Bohumína míří rok od roku více návštěvníků.

Výběr firem z okolí

Bekaert, Bochemie, Bonatrans, České dráhy, Rockwool, Viadrus, ŽDB Drátovna a MS Utilities & Services.

Okolní města – Ostrava, Bohumín, Orlová, Karviná

V těchto městech lze využít mnoho dalších služeb, obchodů i pracovních příležitostí. Například lze využít větších obchodních center a supermarketů, zdravotních středisek, střední školy, gymnázia, základní a mateřské školy, banky a další volnočasová a sportovní střediska.

Máte zájem o jinou lokalitu pro svůj rodinný dům? Více


RD Slovanská - Bohumín - Záblatí
e-mail: info@rd-slovanska.cz
tel.: +420 777 588 084

Domluvit prohlídku domu Kontakt

Copyright © 2022 REFINA s.r.o., všechna práva vyhrazena. Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autora stránek zakázáno.
RD Slovanská - developerský projekt | 16 novostaveb rodinných domů v Bohumíně - Záblatí na prodej
Ostrava (centrum - 12 km), Bohumín (centrum - 3,9 km), Rychvald (centrum - 2,6 km), Orlová (centrum - 8 km), Chałupki (centrum - 9,3 km)